RESULTATER
Region Sydjylland
Regionsstævne
den 5.Oct 2013 på Esbjerg Atletikstadion
Arrangør: Esbjerg AM
  PIGER 6-7 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.15  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40.72 KJELDAHL Eva -6Vejen AF  
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 11.15  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.40 KJELDAHL Eva -6Vejen AF  
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.65+0.0 KJELDAHL Eva -6Vejen AF  
 1.runde2.runde3.runde 
Eva Kjeldahl2.65+0.02.27+0.02.56+0.0
  PIGER 6-7 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 3.17 KJELDAHL Eva -6Vejen AF  
 1.runde2.runde3.runde 
Eva Kjeldahl3.17x3.12
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 12.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 17.15 KJELDAHL Eva -6Vejen AF  
 1.runde 
Eva Kjeldahl17.15
  PIGER 8 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.35.50 KÜHNE Isabella -5Esbjerg AM545p 
2 1.40.74 KILDAL Flora -5Esbjerg AM407p 
  PIGER 8 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 11.15  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.66 KILDAL Flora -5Esbjerg AM  
  PIGER 8 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.44+0.0 KILDAL Flora -5Esbjerg AM350p 
2 2.23+0.0 KÜHNE Isabella -5Esbjerg AM251p 
 1.runde2.runde3.runde 
Flora Kildal2.44+0.02.40+0.02.37+0.0
Isabella Kühne2.01+0.02.10+0.02.23+0.0
  PIGER 8 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.35 KILDAL Flora -5Esbjerg AM302p 
2 3.18 KÜHNE Isabella -5Esbjerg AM267p 
 1.runde2.runde3.runde 
Flora Kildal2.853.353.26
Isabella Kühne3.033.182.86
  PIGER 8 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 12.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 15.38 KÜHNE Isabella -5Esbjerg AM398p 
2 15.20 KILDAL Flora -5Esbjerg AM390p 
 1.runde 
Isabella Kühne15.38
Flora Kildal15.20
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.24.86 SKOVBJERG Josefine Tangaa -4Esbjerg AM838p 
2 1.31.00 KRISTENSEN Thea -4Vejen AF667p 
3 1.45.07 ENEVOLDSEN Filippa -4Esbjerg AM295p 
4 1.46.21 EGEBJERG Maria -4Esbjerg AM266p 
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 11.15  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.51 SKOVBJERG Josefine Tangaa -4Esbjerg AM  
2 9.04 KRISTENSEN Thea -4Vejen AF  
3 9.27 ENEVOLDSEN Filippa -4Esbjerg AM  
4 9.35 EGEBJERG Maria -4Esbjerg AM  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.11+0.0 KRISTENSEN Thea -4Vejen AF688p 
2 2.85+0.0 SKOVBJERG Josefine Tangaa -4Esbjerg AM552p 
3 2.80+0.0 ENEVOLDSEN Filippa -4Esbjerg AM527p 
4 2.48+0.0 EGEBJERG Maria -4Esbjerg AM369p 
 1.runde2.runde3.runde 
Thea Kristensen3.11+0.02.78+0.02.96+0.0
Josefine Tangaa Skovbjerg2.57+0.02.85+0.02.19+0.0
Filippa Enevoldsen2.74+0.02.80+0.02.54+0.0
Maria Egebjerg2.40+0.02.41+0.02.48+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.49 ENEVOLDSEN Filippa -4Esbjerg AM528p 
2 4.48 KRISTENSEN Thea -4Vejen AF526p 
3 4.23 EGEBJERG Maria -4Esbjerg AM478p 
4 4.01 SKOVBJERG Josefine Tangaa -4Esbjerg AM436p 
 1.runde2.runde3.runde 
Filippa Enevoldsen3.894.494.35
Thea Kristensen4.414.004.48
Maria Egebjerg4.234.173.99
Josefine Tangaa Skovbjerg3.614.013.52
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 12.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 18.28 EGEBJERG Maria -4Esbjerg AM520p 
2 14.94 ENEVOLDSEN Filippa -4Esbjerg AM379p 
3 14.19 SKOVBJERG Josefine Tangaa -4Esbjerg AM345p 
4 11.50 KRISTENSEN Thea -4Vejen AF220p 
 1.runde 
Maria Egebjerg18.28
Filippa Enevoldsen14.94
Josefine Tangaa Skovbjerg14.19
Thea Kristensen11.50
  PIGER 8-9 ÅR - 1000 M STAFETLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 3.46.41 Maria Egebjerg -4
Filippa Enevoldsen -4
Flora Kildal -5
Josefine Tangaa Skovbjerg -4
EAM, hold 1  
  PIGER 10 ÅR - 1000 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.46.21 JØRGENSEN Marie-Louise -3Kolding KFUM818p 
  Ej mødt DAMGAARD Anne -3Esbjerg AM  
  PIGER 10 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 11.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.2m/s
1 12.85 JØRGENSEN Marie-Louise -3Kolding KFUM918p 
2 15.41 HAAHR Karen -3Esbjerg AM558p 
  Ej mødt DAMGAARD Anne -3Esbjerg AM  
  PIGER 10 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.10 JØRGENSEN Marie-Louise -3Kolding KFUM681p 
  Ej mødt DAMGAARD Anne -3Esbjerg AM  
 0.900.951.001.051.101.15 
Marie-Louise Jørgensenoooooxxx
  PIGER 10 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.35 JØRGENSEN Marie-Louise -3Kolding KFUM799p 
2 4.23 HAAHR Karen -3Esbjerg AM449p 
  Ej mødt DAMGAARD Anne -3Esbjerg AM  
 1.runde2.runde3.runde 
Marie-Louise Jørgensenx6.355.94
Karen Haahr4.233.864.05
  PIGER 10 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 13.45  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 33.11 JØRGENSEN Marie-Louise -3Kolding KFUM762p 
2 15.93 HAAHR Karen -3Esbjerg AM139p 
  Ej mødt DAMGAARD Anne -3Esbjerg AM  
 1.runde 
Marie-Louise Jørgensen33.11
Karen Haahr15.93
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.40.35 ANDERSEN Sara Kjær -2Vejle IF882p 
2 3.50.86 TRAULSEN Astrid -2Esbjerg AM769p 
3 3.58.97 KAPPEL Cecilie -2Esbjerg AM686p 
4 4.07.53 IVERSEN Emma Nørgaard -2Esbjerg AM602p 
5 4.15.38 NIELSEN Iben Lang -2Esbjerg AM529p 
6 4.16.36 SØNNICHSEN Iben -2Kolding KFUM520p 
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 11.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.2m/s
1 13.64 ANDERSEN Sara Kjær -2Vejle IF799p 
2 13.66 IVERSEN Emma Nørgaard -2Esbjerg AM796p 
3 13.85 NIELSEN Iben Lang -2Esbjerg AM769p 
  Udgået KAPPEL Cecilie -2Esbjerg AM  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.20 NIELSEN Iben Lang -2Esbjerg AM838p 
2 1.10 IVERSEN Emma Nørgaard -2Esbjerg AM681p 
3 1.05 KAPPEL Cecilie -2Esbjerg AM599p 
 0.900.951.001.051.101.151.171.201.22 
Iben Lang Nielsenoooooxxoxooxxx
Emma Nørgaard Iversenooxxoooxxx   
Cecilie Kappeloooxoxxx    
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.70 ANDERSEN Sara Kjær -2Vejle IF848p 
2 6.19 NIELSEN Iben Lang -2Esbjerg AM776p 
3 5.84 SØNNICHSEN Iben -2Kolding KFUM724p 
4 5.74 IVERSEN Emma Nørgaard -2Esbjerg AM708p 
5 5.65 KAPPEL Cecilie -2Esbjerg AM694p 
6 4.93 TRAULSEN Astrid -2Esbjerg AM575p 
 1.runde2.runde3.runde 
Sara Kjær Andersen5.926.606.70
Iben Lang Nielsen5.806.196.01
Iben Sønnichsen5.575.785.84
Emma Nørgaard Iversen5.745.305.20
Cecilie Kappelx5.655.60
Astrid Traulsen4.264.934.88
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 13.45  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 31.55 TRAULSEN Astrid -2Esbjerg AM  
2 27.33 IVERSEN Emma Nørgaard -2Esbjerg AM  
3 26.34 ANDERSEN Sara Kjær -2Vejle IF  
4 20.31 SØNNICHSEN Iben -2Kolding KFUM  
5 19.65 NIELSEN Iben Lang -2Esbjerg AM  
6 18.73 KAPPEL Cecilie -2Esbjerg AM  
 1.runde 
Astrid Traulsen31.55
Emma Nørgaard Iversen27.33
Sara Kjær Andersen26.34
Iben Sønnichsen20.31
Iben Lang Nielsen19.65
Cecilie Kappel18.73
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 M STAFETLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 3.10.68 Oliver Svendsen -3
Astrid Traulsen -2
Emma Nørgaard Iversen -2
Cecilie Kappel -2
EAM, hold 4  
  PIGER 12 ÅR - 1000 METERLØR KL. 12.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.34.74 MUNKSGAARD Marie Louise -1Kolding KFUM405p 
2 3.40.70 JØRGENSEN Amalie H. -1Kolding KFUM342p 
3 3.53.38 KJELDAHL Anna -1Vejen AF226p 
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.95+0.0 JØRGENSEN Amalie H. -1Kolding KFUM462p 
2 3.71+0.0 LUND Nina -1Vejen AF383p 
3 3.48+0.0 KJELDAHL Anna -1Vejen AF309p 
4 3.30+0.0 MUNKSGAARD Marie Louise -1Kolding KFUM251p 
5 3.22+0.0 VALENTIN Freja -1Esbjerg AM225p 
6 3.13+0.0 BILGRAV Caroline -1Esbjerg AM196p 
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie H. Jørgensen3.74+0.03.88+0.03.95+0.0
Nina Lund3.69+0.03.65+0.03.71+0.0
Anna Kjeldahl3.43+0.03.48+0.03.18+0.0
Marie Louise Munksgaardx 3.30+0.03.13+0.0
Freja Valentin3.22+0.03.15+0.03.13+0.0
Caroline Bilgrav3.13+0.03.11+0.02.86+0.0
  PIGER 12 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.22 KJELDAHL Anna -1Vejen AF557p 
2 6.79 MUNKSGAARD Marie Louise -1Kolding KFUM503p 
3 6.30 LUND Nina -1Vejen AF440p 
4 6.01 BILGRAV Caroline -1Esbjerg AM402p 
5 4.73 VALENTIN Freja -1Esbjerg AM223p 
 1.runde2.runde3.runde 
Anna Kjeldahl7.226.927.16
Marie Louise Munksgaard6.796.386.08
Nina Lund5.886.306.19
Caroline Bilgrav6.015.905.78
Freja Valentin4.544.734.37
  PIGER 12 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.30  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.80 LUND Nina -1Vejen AF250p 
2 13.25 BILGRAV Caroline -1Esbjerg AM231p 
3 12.40 KJELDAHL Anna -1Vejen AF202p 
4 11.97 MUNKSGAARD Marie Louise -1Kolding KFUM187p 
5 11.85 VALENTIN Freja -1Esbjerg AM183p 
6 11.20 JØRGENSEN Amalie H. -1Kolding KFUM160p 
 1.runde 
Nina Lund13.80
Caroline Bilgrav13.25
Anna Kjeldahl12.40
Marie Louise Munksgaard11.97
Freja Valentin11.85
Amalie H. Jørgensen11.20
  PIGER 12 ÅR - 1000 M STAFETLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 3.08.36 Magnus Lund -3
Thea Kristensen -4
Nina Lund -1
Anna Kjeldahl -1
Vejen P12  
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METERLØR KL. 12.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.32.07 THORN CatharinaEsbjerg AM436p 
2 3.33.49 JØRNGENSEN Anne-KatrineKolding KFUM419p 
3 3.44.12 BOEL IdaEsbjerg AM308p 
4 3.49.67 HAAHR SofieEsbjerg AM257p 
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.30  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.5m/s
1 11.09 ALBRECHTSEN JohanneEsbjerg AM803p 
2 12.13 CHRISTENSEN KatarinaKolding KFUM628p 
3 12.21 JØRNGENSEN Anne-KatrineKolding KFUM615p 
4 13.08 AKRAWI RozeEsbjerg AM488p 
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.31+0.0 AKRAWI RozeEsbjerg AM582p 
2 4.17+0.0 BOEL IdaEsbjerg AM535p 
3 4.10+0.0 CHRISTENSEN KatarinaKolding KFUM512p 
4 3.86+0.0 HAAHR SofieEsbjerg AM433p 
5 3.57+0.0 THORN CatharinaEsbjerg AM338p 
6 3.09+0.0 PALLESEN Clara BeckEsbjerg AM183p 
  Ej mødt  JØRNGENSEN Anne-KatrineKolding KFUM  
  Afbud  OVESEN MelissaEsbjerg AM  
 1.runde2.runde3.runde 
Roze Akrawi4.31+0.03.98+0.03.99+0.0
Ida Boel4.17+0.04.10+0.04.01+0.0
Katarina Christensen3.96+0.04.10+0.04.07+0.0
Sofie Haahr3.86+0.03.71+0.03.72+0.0
Catharina Thorn3.57+0.03.45+0.03.45+0.0
Clara Beck Pallesen3.09+0.02.95+0.02.84+0.0
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.93 JØRNGENSEN Anne-KatrineKolding KFUM855p 
2 9.80 ALBRECHTSEN JohanneEsbjerg AM842p 
3 7.33 AKRAWI RozeEsbjerg AM570p 
4 6.41 HAAHR SofieEsbjerg AM454p 
5 6.20 CHRISTENSEN KatarinaKolding KFUM427p 
6 5.51 PALLESEN Clara BeckEsbjerg AM333p 
7 5.18 THORN CatharinaEsbjerg AM287p 
  Afbud OVESEN MelissaEsbjerg AM  
 1.runde2.runde3.runde 
Anne-Katrine Jørngensen9.399.939.12
Johanne ALbrechtsen9.809.679.74
Roze Akrawi7.287.337.13
Sofie Haahr6.346.416.40
Katarina Christensen4.365.606.20
Clara Beck Pallesen5.514.704.78
Catharina Thorn4.464.485.18
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.30  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 20.76 JØRNGENSEN Anne-KatrineKolding KFUM482p 
2 15.52 AKRAWI RozeEsbjerg AM308p 
3 14.55 CHRISTENSEN KatarinaKolding KFUM275p 
4 14.45 HAAHR SofieEsbjerg AM272p 
 1.runde 
Anne-Katrine Jørngensen20.76
Roze Akrawi15.52
Katarina Christensen14.55
Sofie Haahr14.45
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 M STAFETLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 2.47.34 Clara Beck Pallesen
Johanne ALbrechtsen
Roze Akrawi
Catharina Thorn
EAM, hold 6  
  PIGER 14 ÅR - 200 METERLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 29.71 BILGRAV Frederikke -99Esbjerg AM  
2 31.78 PAL Nyachop Koang -99Esbjerg AM  
  Ej mødt KRARUP Nina -99Esbjerg AM  
  PIGER 14 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.32+0.0 BILGRAV Frederikke -99Esbjerg AM384p 
2 3.95+0.3 SMEDEGAARD Emma -99Esbjerg AM296p 
  Ej mødt  KRARUP Nina -99Esbjerg AM  
 1.runde2.runde3.runde 
Frederikke Bilgravx 4.24+0.34.32+0.0
Emma Smedegaard3.61+0.03.95+0.33.77+0.5
  PIGER 14 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.15  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.57 SMEDEGAARD Emma -99Esbjerg AM436p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emma Smedegaard7.848.578.18
  PIGER 14 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.45  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.09 BILGRAV Frederikke -99Esbjerg AM38p 
2 7.95 SMEDEGAARD Emma -99Esbjerg AM35p 
 1.runde2.runde3.runde 
Frederikke Bilgravxx8.09
Emma Smedegaardxx7.95
  PIGER 16 ÅR - 1000 M STAFETLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 2.41.08 Emma Smedegaard -99
Frederikke Bilgrav -99
Nyachop Koang Pal -99
Frederik Hertz -97
EAM, hold 8  
  PIGER 18 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.45  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 46.47 HANSEN Caroline -95Esbjerg AM854p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Caroline Hansen46.4744.1545.4144.0243.78x
  DRENGE 8 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.33.57 LAUERSEN Emil -5Esbjerg AM597p 
2 1.43.70 HEEB Karl -5Esbjerg AM330p 
3 1.47.99 MUNRO Marcus -5Esbjerg AM222p 
4 1.48.05 SØRENSEN Marius -5Esbjerg AM220p 
5 1.48.19 THORSTENSEN Sebastian -5Esbjerg AM217p 
  DRENGE 8 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 11.30  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s
1 8.991h LAUERSEN Emil -5Esbjerg AM  
2 9.411h HEEB Karl -5Esbjerg AM  
3 9.521h THORSTENSEN Sebastian -5Esbjerg AM  
4 9.602h MUNRO Marcus -5Esbjerg AM  
5 10.782h SØRENSEN Marius -5Esbjerg AM  
  DRENGE 8 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.92+0.0 LAUERSEN Emil -5Esbjerg AM588p 
2 2.55+0.0 SØRENSEN Marius -5Esbjerg AM403p 
3 2.49+0.0 THORSTENSEN Sebastian -5Esbjerg AM373p 
4 2.47+0.0 MUNRO Marcus -5Esbjerg AM364p 
5 2.35+0.0 HEEB Karl -5Esbjerg AM307p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Lauersen2.92+0.02.84+0.02.85+0.0
Marius Sørensen2.44+0.02.25+0.02.55+0.0
Sebastian Thorstensen2.46+0.02.39+0.02.49+0.0
Marcus Munro2.47+0.02.35+0.0x 
Karl Heeb2.09+0.02.30+0.02.35+0.0
  DRENGE 8 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.30 MUNRO Marcus -5Esbjerg AM223p 
2 3.97 LAUERSEN Emil -5Esbjerg AM168p 
3 3.95 HEEB Karl -5Esbjerg AM165p 
4 3.61 SØRENSEN Marius -5Esbjerg AM108p 
5 3.55 THORSTENSEN Sebastian -5Esbjerg AM98p 
 1.runde2.runde3.runde 
Marcus Munro3.903.314.30
Emil Lauersen0.353.97x
Karl Heeb3.943.773.95
Marius Sørensen3.513.353.61
Sebastian Thorstensen3.383.553.54
  DRENGE 8 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 12.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 15.94 SØRENSEN Marius -5Esbjerg AM222p 
2 15.60 LAUERSEN Emil -5Esbjerg AM212p 
3 14.05 MUNRO Marcus -5Esbjerg AM165p 
4 12.57 HEEB Karl -5Esbjerg AM120p 
  Ej mødt THORSTENSEN Sebastian -5Esbjerg AM  
 1.runde 
Marius Sørensen15.94
Emil Lauersen15.60
Marcus Munro14.05
Karl Heeb12.57
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.28.29 SØRENSEN Rasmus B. -4Esbjerg AM742p 
2 1.34.55 HVIDBJERG William -4Esbjerg AM570p 
3 1.36.66 ANDERSEN Sebastian -4Esbjerg AM514p 
4 1.43.69 SØRENSEN Jacob B. -4Esbjerg AM330p 
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 11.30  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.12 ANDERSEN Sebastian -4Esbjerg AM  
2 9.24 HVIDBJERG William -4Esbjerg AM  
3 10.02 SØRENSEN Jacob B. -4Esbjerg AM  
  Ej mødt SØRENSEN Rasmus B. -4Esbjerg AM  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.16+0.0 SØRENSEN Rasmus B. -4Esbjerg AM  
2 2.90+0.0 ANDERSEN Sebastian -4Esbjerg AM  
3 2.76+0.0 HVIDBJERG William -4Esbjerg AM  
4 2.37+0.0 SØRENSEN Jacob B. -4Esbjerg AM  
 1.runde2.runde3.runde 
Rasmus B. Sørensen3.00+0.03.16+0.03.01+0.0
Sebastian Andersen2.90+0.02.68+0.02.83+0.0
William Hvidbjerg2.76+0.02.71+0.02.38+0.0
Jacob B. Sørensen2.33+0.02.36+0.02.37+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.43 ANDERSEN Sebastian -4Esbjerg AM404p 
2 4.94 SØRENSEN Jacob B. -4Esbjerg AM327p 
3 4.72 SØRENSEN Rasmus B. -4Esbjerg AM291p 
 1.runde2.runde3.runde 
Sebastian Andersen5.435.305.40
Jacob B. Sørensen4.914.834.94
Rasmus B. Sørensen4.284.464.72
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 12.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 25.70 SØRENSEN Rasmus B. -4Esbjerg AM505p 
2 22.72 SØRENSEN Jacob B. -4Esbjerg AM420p 
3 21.76 ANDERSEN Sebastian -4Esbjerg AM392p 
 1.runde 
Rasmus B. Sørensen25.70
Jacob B. Sørensen22.72
Sebastian Andersen21.76
  DRENGE 8-9 ÅR - 1000 M STAFETLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 3.43.77 Jacob B. Sørensen -4
Sebastian Thorstensen -5
Emil Lauersen -5
Rasmus B. Sørensen -4
EAM, hold 3  
2 4.11.42 Isabella Kühne -5
Karl Heeb -5
Marcus Munro -5
Marius Sørensen -5
EAM, hold 2  
  DRENGE 10 ÅR - 1000 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.41.84 BOSSEN Torben -3Kolding KFUM725p 
2 4.28.82 SVENDSEN Oliver -3Esbjerg AM254p 
3 4.35.97 SØRENSEN Victor -3Vejen AF195p 
  Ej mødt NIELSE Mikkel Bjerregaard -3Kolding KFUM  
  DRENGE 10 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.45  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.7m/s
1 14.02 BOSSEN Torben -3Kolding KFUM604p 
2 15.27 SVENDSEN Oliver -3Esbjerg AM424p 
  Ej mødt NIELSE Mikkel Bjerregaard -3Kolding KFUM  
  DRENGE 10 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.05 LUND Magnus -3Vejen AF451p 
2 1.00 BOSSEN Torben -3Kolding KFUM365p 
= 1.00 SVENDSEN Oliver -3Esbjerg AM365p 
4 0.95 SØRENSEN Victor -3Vejen AF277p 
 0.900.951.001.051.10 
Magnus Lundoo xoxxx
Torben Bossen ooxxx 
Oliver Svendsenoooxxx 
Victor Sørensenooxxx  
  DRENGE 10 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.05 BOSSEN Torben -3Kolding KFUM634p 
2 5.59 LUND Magnus -3Vejen AF562p 
3 5.38 SVENDSEN Oliver -3Esbjerg AM528p 
4 4.08 SØRENSEN Victor -3Vejen AF307p 
 1.runde2.runde3.runde 
Torben Bossen6.05x4.89
Magnus Lund4.885.595.07
Oliver Svendsen5.38x5.38
Victor Sørensen4.003.314.08
  DRENGE 10 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 33.50 SVENDSEN Oliver -3Esbjerg AM630p 
2 30.55 LUND Magnus -3Vejen AF539p 
3 28.50 BOSSEN Torben -3Kolding KFUM472p 
4 28.04 SØRENSEN Victor -3Vejen AF457p 
  Ej mødt NIELSE Mikkel Bjerregaard -3Kolding KFUM  
 1.runde 
Oliver Svendsen33.50
Magnus Lund30.55
Torben Bossen28.50
Victor Sørensen28.04
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.58.22 ELLINGSGAARD Asger -2Esbjerg AM544p 
2 4.01.59 NYBORG Simon Høg -2Vejle IF509p 
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.45  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.7m/s
1 11.52 ELLINGSGAARD Asger -2Esbjerg AM1042p 
2 11.69 NYBORG Simon Høg -2Vejle IF1008p 
3 12.45 CHRISTENSEN Rasmus Fjelde -2Kolding KFUM866p 
4 13.76 KRARUP Joachim -2Esbjerg AM644p 
5 14.68 HATTESEN Nicco Vestbo -2Esbjerg AM506p 
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.25 NYBORG Simon Høg -2Vejle IF783p 
2 1.20 ELLINGSGAARD Asger -2Esbjerg AM702p 
3 1.20 CHRISTENSEN Rasmus Fjelde -2Kolding KFUM702p 
4 1.00 HATTESEN Nicco Vestbo -2Esbjerg AM365p 
 0.951.001.051.101.151.201.251.28 
Simon Høg Nyborg    ooxxoxxx
Asger Ellingsgaard  ooooxxx 
Rasmus Fjelde Christensenoooxoxxooxxx 
Nicco Vestbo Hattesenxxooxxx     
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.14 NYBORG Simon Høg -2Vejle IF926p 
2 7.92 ELLINGSGAARD Asger -2Esbjerg AM898p 
3 7.48 HATTESEN Nicco Vestbo -2Esbjerg AM840p 
4 6.63 CHRISTENSEN Rasmus Fjelde -2Kolding KFUM721p 
5 5.73 KRARUP Joachim -2Esbjerg AM584p 
 1.runde2.runde3.runde 
Simon Høg Nyborg8.147.747.58
Asger Ellingsgaard7.667.927.37
Nicco Vestbo Hattesen7.467.107.48
Rasmus Fjelde Christensen6.634.886.17
Joachim Krarup5.735.665.02
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 42.77 CHRISTENSEN Rasmus Fjelde -2Kolding KFUM880p 
2 38.21 ELLINGSGAARD Asger -2Esbjerg AM763p 
3 35.49 NYBORG Simon Høg -2Vejle IF688p 
4 32.90 KRARUP Joachim -2Esbjerg AM612p 
5 32.69 HATTESEN Nicco Vestbo -2Esbjerg AM605p 
 1.runde 
Rasmus Fjelde Christensen42.77
Asger Ellingsgaard38.21
Simon Høg Nyborg35.49
Joachim Krarup32.90
Nicco Vestbo Hattesen32.69
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 M STAFETLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 3.05.85 Karen Haahr -3
Iben Lang Nielsen -2
Asger Ellingsgaard -2
Joachim Krarup -2
EAM, hold 5  
2 3.18.80 KKUM PD11   
  DRENGE 12 ÅR - 1000 METERLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.25.21 TARBENSEN Anders -1Esbjerg AM399p 
2 3.40.24 ASKLUND William -1Kolding KFUM246p 
3 3.42.70 KJELDAHL Thor -1Vejen AF225p 
4 3.47.89 SVENDSEN Jacob Moth -1Kolding KFUM183p 
5 4.05.71 MEJRUP Jens -1Esbjerg AM74p 
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER HÆKLØR KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.2m/s
1 16.12 KJELDAHL Thor -1Vejen AF391p 
2 16.31 ASKLUND William -1Kolding KFUM371p 
3 18.42 MEJRUP Jens -1Esbjerg AM188p 
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.86+0.0 KJELDAHL Thor -1Vejen AF386p 
2 3.78+0.0 SVENDSEN Jacob Moth -1Kolding KFUM362p 
3 3.75+0.0 ASKLUND William -1Kolding KFUM354p 
4 3.70+0.0 MEJRUP Jens -1Esbjerg AM339p 
5 3.63+0.0 TARBENSEN Anders -1Esbjerg AM319p 
 1.runde2.runde3.runde 
Thor Kjeldahl3.81+0.03.85+0.03.86+0.0
Jacob Moth Svendsen3.62+0.03.41+0.03.78+0.0
William Asklund3.75+0.03.55+0.03.65+0.0
Jens Mejrup3.70+0.03.40+0.03.31+0.0
Anders Tarbensen3.63+0.03.35+0.03.50+0.0
  DRENGE 12 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 11.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 16.83 SVENDSEN Jacob Moth -1Kolding KFUM249p 
2 12.35 KJELDAHL Thor -1Vejen AF102p 
 1.runde 
Jacob Moth Svendsen16.83
Thor Kjeldahl12.35
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METERLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.35.52 PETERSEN JakobVejen AF290p 
2 3.41.99 NIELSEN EmilVejen AF231p 
3 3.58.24 THOMSEN JonathanVejen AF113p 
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆKLØR KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.2m/s
1 17.08 NIELSEN EmilVejen AF296p 
2 17.17 PETERSEN JakobVejen AF288p 
3 19.69 THOMSEN JonathanVejen AF111p 
  Afbud LIHN Tim GrønbækVejle IF  
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.81+0.0 LINDBERG Mathias JuhlVejen AF675p 
2 4.00+0.0 PETERSEN JakobVejen AF428p 
3 3.52+0.0 NIELSEN EmilVejen AF287p 
4 3.22+0.0 THOMSEN JonathanVejen AF201p 
  Afbud  LIHN Tim GrønbækVejle IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Mathias Juhl Lindberg4.81+0.04.46+0.04.72+0.0
Jakob Petersen3.67+0.03.68+0.04.00+0.0
Emil Nielsen3.34+0.03.24+0.03.52+0.0
Jonathan Thomsen3.22+0.02.97+0.02.89+0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.15  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.48 LINDBERG Mathias JuhlVejen AF498p 
2 8.28 PETERSEN JakobVejen AF476p 
3 7.36 NIELSEN EmilVejen AF373p 
4 4.87 THOMSEN JonathanVejen AF73p 
  Afbud LIHN Tim GrønbækVejle IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Mathias Juhl Lindberg8.238.487.98
Jakob Petersen8.288.138.26
Emil Nielsen7.247.365.99
Jonathan Thomsen4.87x4.43
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 11.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 26.25 LINDBERG Mathias JuhlVejen AF533p 
2 20.02 PETERSEN JakobVejen AF349p 
3 16.71 NIELSEN EmilVejen AF245p 
 1.runde 
Mathias Juhl Lindberg26.25
Jakob Petersen20.02
Emil Nielsen16.71
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 M STAFETLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 2.43.76 Thor Kjeldahl -1
Emil Nielsen
Jakob Petersen
Mathias Juhl Lindberg
Vejen D13  
2 2.51.10 Jens Mejrup -1
Ida Boel
Sofie Haahr
Anders Tarbensen -1
EAM, hold 7  
3 2.57.75 KKFUM PD13   
  DRENGE 14 ÅR - 200 METERLØR KL. 11.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 25.15 GORMSEN Christoffer -99Vejen AF593p 
2 25.18 KLEMMENSEN Nicklas -99Kolding KFUM591p 
3 28.94 JØRGENSEN Anders Holmlund -99Kolding KFUM315p 
4 29.12 MUNKSGAARD Mads Emil -99Kolding KFUM304p 
5 32.18 KRARUP Mikkel -99Esbjerg AM141p 
  DRENGE 14 ÅR - 1500 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.52.15 MUNKSGAARD Mads Emil -99Kolding KFUM606p 
2 4.58.22 JØRGENSEN Anders Holmlund -99Kolding KFUM570p 
  DRENGE 14 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.96+1.3 GORMSEN Christoffer -99Vejen AF375p 
2 4.45+0.0 JØRGENSEN Anders Holmlund -99Kolding KFUM281p 
3 4.45+0.0 KLEMMENSEN Nicklas -99Kolding KFUM281p 
4 3.86+0.9 MUNKSGAARD Mads Emil -99Kolding KFUM184p 
5 3.34+0.0 KRARUP Mikkel -99Esbjerg AM108p 
 1.runde2.runde3.runde 
Christoffer Gormsen4.96+1.3x 4.78+0.0
Anders Holmlund Jørgensen4.29+0.04.45+0.03.99+0.0
Nicklas Klemmensen4.27+0.04.45+0.03.99+0.0
Mads Emil Munksgaard3.82+0.03.74+0.33.86+0.9
Mikkel Krarup3.34+0.03.22+0.03.29+0.1
  DRENGE 14 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.63 GORMSEN Christoffer -99Vejen AF584p 
2 6.43 MUNKSGAARD Mads Emil -99Kolding KFUM274p 
3 5.95 JØRGENSEN Anders Holmlund -99Kolding KFUM246p 
4 4.82 KRARUP Mikkel -99Esbjerg AM181p 
 1.runde2.runde3.runde 
Christoffer Gormsen11.6311.4710.83
Mads Emil Munksgaard5.986.326.43
Anders Holmlund Jørgensen5.795.955.25
Mikkel Krarup4.454.394.82
  DRENGE 14 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.45  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 16.95 GORMSEN Christoffer -99Vejen AF145p 
 1.runde2.runde3.runde 
Christoffer Gormsenx16.3516.95
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERLØR KL. 11.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 25.87 ABRAHAMSEN Casper -98Kolding KFUM535p 
2 26.17 CHRISTIANSEN Marc Futtrup -98Kolding KFUM511p 
3 28.75 ASKLUND Andreas -98Kolding KFUM327p 
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.14+0.0 CHRISTIANSEN Marc Futtrup -98Kolding KFUM409p 
2 4.79+0.0 ABRAHAMSEN Casper -98Kolding KFUM343p 
3 3.81+0.0 ASKLUND Andreas -98Kolding KFUM176p 
 1.runde2.runde3.runde 
Marc Futtrup Christiansen4.84+0.05.14+0.05.05+0.1
Casper Abrahamsenx 4.60+0.04.79+0.0
Andreas Asklund3.76+0.03.56+0.03.81+0.0
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.36 ABRAHAMSEN Casper -98Kolding KFUM447p 
2 9.02 CHRISTIANSEN Marc Futtrup -98Kolding KFUM427p 
3 7.42 ASKLUND Andreas -98Kolding KFUM332p 
 1.runde2.runde3.runde 
Casper Abrahamsen9.368.868.33
Marc Futtrup Christiansen8.748.189.02
Andreas Asklund6.497.427.12
  DRENGE 16 ÅR - 1500 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.35.74 HERTZ Frederik -97Esbjerg AM707p 
  DRENGE 16 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.30  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.60 HERTZ Frederik -97Esbjerg AM284p 
 1.runde2.runde3.runde 
Frederik Hertz6.586.605.95
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERLØR KL. 11.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 23.30 LUND Jonas -96Vejle IF757p 
2 24.07 CHRISTIANSEN Alex Futtrup -97Kolding KFUM687p 
3 26.39 ASKLUND Frederik -96Kolding KFUM494p 
4 27.44 BJØRN Peter -96Vejen AF416p 
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METERLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.02.30 BJØRN Peter -96Vejen AF547p 
  DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆKLØR KL. 10.00  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.5m/s
1 17.86 LUND Jonas -96Vejle IF538p 
2 18.72 ASKLUND Frederik -96Kolding KFUM457p 
3 21.34 BJØRN Peter -96Vejen AF251p 
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.87+0.9 LUND Jonas -96Vejle IF559p 
2 5.30+0.0 CHRISTIANSEN Alex Futtrup -97Kolding KFUM441p 
3 5.03+0.0 ASKLUND Frederik -96Kolding KFUM388p 
4 4.58+0.9 BJØRN Peter -96Vejen AF304p 
 1.runde2.runde3.runde 
Jonas Lund5.87+0.95.82+0.05.67+0.6
Alex Futtrup Christiansen5.30+0.65.12+0.05.30+0.0
Frederik Asklund4.75+0.35.01+0.05.03+0.0
Peter Bjørn4.58+0.94.45+0.04.57+0.0
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.30  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.53 LUND Jonas -96Vejle IF  
2 9.53 ASKLUND Frederik -96Kolding KFUM  
3 9.20 BJØRN Peter -96Vejen AF  
4 8.20 CHRISTIANSEN Alex Futtrup -97Kolding KFUM  
 1.runde2.runde3.runde 
Jonas Lund10.2710.539.90
Frederik Asklund9.38x9.53
Peter Bjørn9.209.139.08
Alex Futtrup Christiansen8.208.008.16
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.45  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 17.46 BJØRN Peter -96Vejen AF153p 
 1.runde2.runde3.runde 
Peter Bjørn15.0514.7317.46
  DRENGE 16-17 ÅR - 1000 M STAFETLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 2.19.73 KKFUM D17   
2 2.19.74 Jonathan Thomsen
Peter Bjørn -96
Christoffer Gormsen -99
Vejen D17  
3 3.33.49 KKFUM D17 hold 2   
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 10.30  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.66 JENSEN Tom O. -60Esbjerg AM647p 
 1.runde2.runde3.runde 
Tom O. Jensen12.66xx
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTLØR KL. 12.45  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 61.85 NIELSEN Brian -84Esbjerg AM874p 
2 48.06 JENSEN Tom O. -60Esbjerg AM644p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Brian Nielsen61.1361.85xxx61.06
Tom O. Jensenxxxxx48.06


Genereret af MARS version 2.0.0.370 Saturday den 5. October 2013 klokken 23:13